Obsługa prawna inwestycji budowlanych w Poznaniu – Sprawdź, na czym polega i w jakich przypadkach warto z niej skorzystać

Obsługa prawna inwestycji budowlanych w Poznaniu – Sprawdź, na czym polega i w jakich przypadkach warto z niej skorzystać

Poznań to jedna z tych lokalizacji, w której panuje duże zapotrzebowanie na mieszkania, a popyt nie maleje. Decydując się na inwestycje budowlane na tym terenie mamy również do czynienia z wieloma przepisami, prawem budowlanym czy zawiłymi kwestiami prawnymi. Często doraźne konsultacje prawne nie są wystarczające i nie ułatwiają realizacji inwestycji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest obsługa prawna inwestycji budowlanych w Poznaniu dedykowana właśnie inwestorom budującym nieruchomości w tym regionie. Czym zatem jest taka obsługa prawna inwestycji? Jakie są plusy i dlaczego warto współpracować na zasadzie stałej obsługi prawnej? Jak zamówić taką usługę? Odpowiedzi poniżej.

Obsługa prawna inwestycji budowlanych — Czym jest

Obsługa prawna inwestycji budowlanych jest usługą pomocy prawnej z zakresu prawa cywilnego, budowlanego czy administracyjnego oraz każdego innego wymiaru prawa, które jest związane z inwestycjami budowlanymi. Jej celem jest zapewnienie pomocy inwestorowi na różnych płaszczyznach, zwiększenie bezpieczeństwa inwestycji, ułatwienie jej od strony prawno-formalnej i zmniejszenie ryzyka nieprzewidzianych problemów. Inwestycje budowlane odbywają się nie tylko fizycznie, ale też i w biurach oczy sądach. Właśnie od tych aspektów w dużej mierze zależy ostateczny kształt przeprowadzonej inwestycji. Usługa pomocy prawnej oferowana jest wszystkim zajmującym się nieruchomościami niezależnie od tego, czy są osobami prywatnymi, małymi firmy czy dużymi przedsiębiorstwami. Pomoc prawna udzielana jest zarówno na terenie kraju, jak i poza nim.

W szczególności obsługa prawna inwestycji budowlanych dotyczy kilku płaszczyzn. Pierwszą z nich jest płaszczyzna administracyjna polegająca np. na reprezentowaniu inwestora w postępowaniach sądowych i administracyjnych, obsłudze wywłaszczeń, dzieleniu nieruchomości czy zmianach przeznaczenia budynków. Drugim wymiarem pomocy prawnej w takiej sytuacji jest pomoc przy samych inwestycjach. Ona z kolei polega na doradztwie i negocjowaniu cen za nieruchomości, pozyskiwaniu inwestorów, negocjowaniu z podwykonawcami czy tworzeniu umów o roboty budowlane. Dużą część pomocy prawnej możemy znaleźć również na płaszczyźnie prawa cywilnego i spraw gospodarczych. Kancelaria prawna może pomagać inwestorowi poprzez regulowanie stanów prawnych, przygotowywanie aktów prawnych i dokumentacji odnośnie nieruchomości czy znoszenie własności nieruchomości. Każdy aspekt pomocy prawnej jest dużo szerszy a są to jedynie popularne czynności prawne.

Obsługa prawna inwestycji budowlanych w Poznaniu — Pomoc lokalnie

Obsługa prawna inwestycji budowlanych to z kolei usługa obsługi prawnej dotyczącej rynku lokalnego — Poznania. Poszczególne kancelarie prawne mogą oferować głównie usługi tego typu lub specjalizować się w obsłudze inwestycji w danym regionie. Sama usługa nie różni się ogólnie do tej oferowanej w innych miejscach. Prawnicy zajmujący się prawną stroną inwestycji np. w Poznaniu, mają jednak duże doświadczenie w działaniu na danym rynku. Znają też jego specyfikę oraz dużo lepiej obracają się w danym środowisku. Wybranie takiej usługi jest polecane, gdyż ma wiele plusów. Pomoc prawników, którzy specjalizują się w pomocy w danym regionie czy mieście oprócz standardowych kompetencji mogą dużo sprawniej poruszać się w lokalnych urzędach czy rozumieć dużo lepiej specyfikę rynku. Obsługa prawna inwestycji budowlanych w Poznaniu lub innych dużych miastach to też dobry ruch ze względu na wiele interesów ścierających się ze sobą.

Dlaczego warto korzystać ze stałej obsługi inwestycji budowlanych?

Obsługa inwestycji budowlanych pod kątem prawnym jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Z pewnością rozpoczynając taką inwestycję, należy posiadać solidne zaplecze prawne z kilku powodów. Pierwszą korzyścią współpracy i pomocy z kancelarią prawną jest bezpieczeństwo oraz minimalizowanie ryzyka problemów prawnych. Inwestycja budowlana niezależnie od wielkości jest dość skomplikowana prawnie i administracyjnie. Za niedopełnienie obowiązków lub błędy bardzo często można również otrzymać kary czy sprokurować groźną sytuację. Stała współpraca z prawnikami daje nam maksimum bezpieczeństwa i sprawia, że nie będziemy musieli rozwiązywać negatywach następstw błędów, które moglibyśmy popełnić samodzielnie. Drugim dużym plusem jest uproszczenie procesu budowy. Jeśli obsługa formalno-prawna inwestycji jest nadzorowana przez prawnika, inwestorzy mogą skupić się na działaniach biznesowych oraz dopilnowaniu jakości inwestycji. Jest to spore ułatwienie, gdyż obsługa dokumentacji i kwestii prawnych bywa bardzo zajmująca.

Do kolejnych kwestii, jakie będą bardzo pomocne podczas obsługi prawnej inwestycji przez kancelarię prawną, jest negocjowanie. Przy każdej inwestycji nieunikniony jest kontakt z firmami, kontrahentami, podwykonawcami czy osobami, z którymi handlujemy. Prawnicy w naszym imieniu mogą negocjować warunki współpracy czy inne kwestie. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, gdyż prawnicy znają się dokonane na negocjacjach i posiadają duże dowidzenie. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć konkretny zysk np. przewyższający koszty obsługi prawnej. Również obsługa prawna środków inwestycyjnych będzie przebiegała sprawniej, a co za tym idzie lepsze dysponowanie pieniędzmi przełoży się na więcej wymiernych korzyści. 

Samo zatrudnienie obsługi prawnej inwestycji nie jest trudne i korzystać może z niej każda osoba — inwestor. Jeśli korzystamy ze stałej obsługi prawnej, możemy liczyć również na szybkie reakcje na spory, możliwości mediacji, prezentowanie nas przed sądami czy urzędami. Kancelaria prawna, która zajmuje się na co dzień obsługą prawną naszej inwestycji, będzie znała bardzo dobrze jej specyfikę i poradzi sobie dużo płynniej z tymi wszystkimi kwestiami aniżeli prawnik wynajęty okazjonalnie, który nigdy nie miał styczności z daną firmą czy inwestycją. Do korzyści obsługi prawnej inwestycji budowlanych zaliczyć zatem możemy:

  • łatwość jej zamawiania
  • bezpieczeństwo prawne
  • minimalizację nieprzewidzianych sytuacji
  • większy komfort pracy

Jak rozpocząć stałą współpracę?

Rozpocznie współpracy z kancelarią prawną, jest niezwykle proste. Jako inwestor wystarczy skontaktować się z kancelarią, oraz umówić na spotkanie. W trakcie rozmowy należy powiedzieć, czego ma dotyczyć, aby sprawą mogli zająć się odpowiedni prawnicy oraz przygotować się do niego w odpowiedni sposób. Na samo spotkanie należy zabrać ze sobą całą dokumentację oraz przekazać podczas niego wszystkie ważne kwestie. Podczas spotkania, a w zależności od szczegółów inwestycji prawnicy określą jakie usługi mogą zaoferować oraz jaki rodzaj współpracy. Będziemy mogli wtedy zdecydować czy — oraz jeśli tak to, w jakiej formie skorzystać z oferty kancelarii. Będziemy mogli zadawać też pytania oraz ustalać inne kwestie.

Dla jakich inwestycji dedykowana jest taka usługa?

Obsługa prawna inwestycji budowlanych jest dedykowana każdej osobie prywatnej, inwestorowi czy dużej korporacji, która buduje nowe nieruchomości. Jest ona wskazana we wszystkich przypadkach niezależnie od wielkości inwestycji czy poziomu trudności innych parametrów. Stałe doradztwo prawników, którzy będą zajmowali się kwestiami prawo-administracyjnymi ma wiele plusów. Ich kompetencje są też nieocenione i z pewnością zostaną wykorzystane przy każdej inwestycji. Choć możemy korzystać z doraźnej pomocy prawnej, warto przemyśleć rozpoczęcie stałej współpracy.

O autorze:

Tomasz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *