dokładniejszy opis usługi

Upadłość konsumencka

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy prawnej związanej z ogłoszeniem tzw. upadłości konsumenckiej i to na terenie całej Polski. Dzięki naszemu wsparciu, wielu klientów „obronną ręką” wyszło z trudnej sytuacji finansowej i spirali zadłużenia. Podejmując współpracę z naszą kancelarią otrzymują Państwo:

 • pomoc w ocenie sytuacji prawnej i majątkowej, 
 • pomoc w ocenie, czy zaistniały podstawy do ogłoszenia upadłości,
 • wsparcie prawnika zarówno na etapie przygotowania wniosku jak i we wszystkich fazach postępowania przed sądem,
 • doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej, indywidualnej strategii procesowej, 
 • reprezentację w kontakcie z wierzycielami oraz przed Sądem,
 • pomoc dotyczącą zebrania niezbędnej dokumentacji,
 • pomoc w ustaleniu listy wierzycieli, 
 • profesjonalnie przygotowane pisma procesowe, 
 • ewentualną dalszą pomoc po ogłoszeniu upadłości,
 • szansę na „nowy start” i znaczną redukcję zadłużenia,
 • elastyczne formy zapłaty wynagrodzenia, dostosowane do potrzeb i możliwości klienta.

Dla kogo skierowana jest oferta? Czym jest upadłość konsumencka?

Nasza oferta dedykowana jest dla osób, które chciałyby ostatecznie wyrwać się z tak zwanej. „pętli zadłużenia”. Z uwagi na fakt, że postępowanie o ogłoszenie „upadłości konsumenckiej” jest procedurą czasochłonną i sformalizowaną, niejednokrotnie profesjonalna pomoc specjalisty stanowi o ostatecznym sukcesie danej sprawy. 

 

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest  pomoc osobom, które stały się permanentnie niewypłacalne. Istnieje domniemanie, że dłużnik stracił zdolność do wykonywania swoich zobowiązań jeśli opóźnia się z wykonaniem zobowiązań przez okres ponad trzech miesięcy. Celem postępowania jest przede wszystkim oddłużenie zainteresowanej osoby oraz spłata wierzycieli (o ile jest to możliwe w świetle sytuacji majątkowej dłużnika). W trakcie postępowania Sąd bada w jaki sposób doszło do „pętli zadłużenia” i ewentualnie zdecyduje jaką formę spłaty wierzycieli wybrać. 

Dlaczego warto ogłosić upadłość konsumencką?

Często zdarza się, że realne dochody dłużnika, w porównaniu do wysokości zadłużenia, nie dają realnej możliwości spłaty wierzycieli. Sytuacja ta jest dodatkowo skomplikowana, gdy przeciwko dłużnikowi toczą się kolejne postępowania sądowe i egzekucyjne, które generują kolejne koszty. Upadłość konsumencka jest w takim wypadku jedynym wyjściem, aby zacząć układać swoje finanse na nowo oraz odzyskać życiową równowagę. W świetle obowiązującego prawa, istnieje szereg różnych rozwiązań, które pozwalają na umorzenia znacznej części zobowiązań, czy rozłożenia ich na raty. Szczegółowe informacje znajdują się na naszym eksperckim blogu – tutaj. 

Czy każdy może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Co do zasady wniosek taki może zostać złożony przez każdą osobę fizyczną, która posiada uzasadnione podstawy do stwierdzenia, że nie jest w stanie dłużej spłacać swoich długów. W 2020 roku prawo upadłościowe zostało poddane znacznym zmianom. W wyniku wprowadzonej nowelizacji, Sąd na etapie badania wniosku nie będzie miał obowiązku badania przyczyn powstania długów, w związku z czym upadłość konsumencką będzie mógł ogłosić każdy, kto dopełni wszelkich procedur formalnych. Co więcej, wprowadzane przepisy dopuszczają możliwość ubiegania się o upadłość konsumencką również przez przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. 

Jak można umówić się na spotkanie?

Pierwsze spotkanie, pozwalające ocenić szanse na powodzenie postępowania jest zawsze bezpłatne.  W przypadku osób, które nie mają możliwości, aby stawić się w kancelarii osobiście, istnieje możliwość przeprowadzenia wstępnej analizy telefonicznej. Dzięki naszej pomocy, pomożemy Ci udowodnić przed Sądem, że zasługujesz na kolejną szansę! 

Kancelaria oferuje możliwość umówienia spotkania zarówno telefonicznie jak i online. dł

Rezerwacja online

Strefa Wiedzy – Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka po nowelizacji w praktyce – Sprawdź koszty, konsekwencje, czas czy wymagania odnośnie całkowitej utraty zadłużenia i to jak wpłynie to na Twoje życie

upadłość konsumencka po zmianach aktualizacji

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest dla wielu osób wyjściem z beznadziejnej sytuacji finansowej. Osoby takie bardzo często jednak nie znają się na sprawach prawnych oraz prawie i finansach, aby samodzielnie przeprowadzić…